Støttemodtagere

Foreningen DOF's Venner har siden stiftelsen i 1961 haft den glæde, at kunne støtte et meget stort antal talenter med at videreudvikle deres talent.

Støttemodtagere siden 1985:

2017
Caroline Finderup, OK Pan
Ida Øbro, Tisvilde Hegn OK
Lise Termansen, OK H.T.F.
Laurits Bidstrup Møller, Silkeborg OK
Malte Kjær Hemmingsen, FIF Hillerød
Mikkel Holm Nielsen, OK Pan
Thomas Steinthal(MTB-O), FIF Hillerød
U-16 tur:
Camille Juhl, Søllerød OK
Freya Halberg Petersen, FIF Hillerød
Rebecca Loft Thyssen, Horsens OK
Elias Hinge Krogsgaard, Silkeborg OK
Jeppe Liengård Caspersen, OK Snab
Jonas Gabs, OK Melfar
Lukas Kjær Hemmingsen, FIF Hillerød
2016
Amanda Falck Weber, Tisvilde Hegn OK
Cæcilie Christoffersen (MTB-O), OK Øst
Josefine Lind, OK Gorm
Emil Øbro, Tisvilde Hegn OK
Laurits Bidstrup Møller, Silkeborg OK
U-16 tur:
Alberte Kaae-Nielsen, OK Øst
Annika Simonsen, FIF Hillerød
Birka Øhlenschlæger Nielsen, Silkeborg OK
Hedvig Gydesen, OK Melfar
Daniel B Schmidt, Herning OK
Malte Kjær Hemmingsen, FIF Hillerød
Søren Eg Staugaard, Kolding OK
2015
Amanda Falck Weber, Tisvilde Hegn OK
Camilla Søgaard (MTB-O), Horsens OK
Josefine Lind, OK Gorm
Miri Thrane Ødum, OK Øst
Emil Øbro, Tisvilde Hegn OK
Magnus Dewett, OK Snab
Thomas Knudsen, Melfar OK
2014
Cecilie F. Klysner, FIF Hillerød
Josefine Lind, OK Gorm
Miri Thrane Ødum, OK Øst
Nicoline F. Klysner, FIF Hillerød
Magnus Maag, Søllerød OK
Rasmus Lau Petersen (MTB-O), Allerød OK
Simon Thrane Hansen, Søllerød OK
Thomas Knudsen, Melfar OK
Thor Nørskov, OK Øst
2013
Camilla Søgaard (MTB-O), Horsens OK
Miri Thrane Ødum, OK Øst
Magnus Dewett, OK Snab
Cecilie Klysner, FIF Hillerød
Jakob Ekhard Edsen, Aarhus 1900
Marius Thrane Ødum, OK Øst
Thor Nørskov, OK Øst
2012
Emma Klingenberg, Fåborg OK
Ida Bobach, Silkeborg OK
Maja Alm, OK HTF
Stine Bagger Hagner, Silkeborg OK
Ita Klingenberg, Fåborg OK
Jakob Ekhard Edsen, Aarhus 1900
Thor Nørskov, OK Øst
Marius Thrane Ødum, OK Øst
Rasmus Søgaard (MTB-O), Horsens OK
Andreas Bergmann (MTB-O), Allerød OK
Andreas Proschowsky (MTB-O), Allerød OK
2011
Emma Klingenberg, Fåborg OK
Ida Bobach, Silkeborg OK
Andreas Boesen, Roskilde OK
Marius Thrane Ødum, OK Øst
Thor Nørskov, OK Øst
Søren Schwartz, FIF Hillerød
Rasmus Djurhuus, OK Pan
Andreas Proschowsky (MTB-O), Allerød OK
Amalie Tripax, Roskilde OK
Miri Thrane Ødum, OK Øst
Amanda Falck Weber, Tilvilde Hegn OK
Signe Edsen, Nordvest OK
Mikkel Aaen, Farum OK
Magnus Maag, Søllerød OK
Magnus Dewett, OK Snab
Thomas Knudsen, OK Melfar
2010
Signe Klinting, FIF Hillerød
Ida Bobach, Silkeborg OK
Emma Klingenberg, Fåborg OK
Rasmus Thrane Hansen, Søllerød OK
Marius Thrane Ødum, OK Øst
Christian Christensen, OK Pan
Rasmus Søes, Farum OK
Andreas Konring (MTB-O), Søllerød OK
Rasmus Søgaard (MTB-O), Horsens OK
Camilla Bevensee, OK HTF
Joakim Sehested Sie, OK Øst
Jonas Falck Weber, Tisvilde Hegn OK
Linnea Udholm, Aalborg OK
Miri Thrane Ødum, OK Øst
Rasmus Sørensen, OK Melfar
Thor Nørskov, OK Øst
2009
Signe Klinting, FIF Hillerød
Ida Bobach, Silkeborg OK
Emma Klingenberg, Fåborg OK
Rasmus Thrane Hansen, Søllerød OK
Marius Thrane Ødum, OK Øst
Andreas Boesen, Roskilde OK
2008
Signe Klinting, FIF Hillerød
Ida Bobach, Silkeborg OK
Rasmus Thrane Hansen, Søllerød OK
Andreas Boesen, Roskilde OK
Astrid Ank Jørgensen, Horsens OK
Emma Klingenberg, Faaborg OK
Ita Klingenberg, Faaborg OK
Stine Bagger Hagner, Silkeborg OK
Marius Thrane Ødum, OK Øst
Mikkel Sørensen, OK Melfar
Jakob Edsen, Århus 1900
Kasper Ankjær Dinesen, Svendborg OK
2007
Maja Alm, OK H.T.F
Signe Klinting, FIF Hillerød
Christian Bobach, Silkeborg OK
Søren Bobach, Silkeborg OK
Rico Hejlskov Mogensen, St. Binderup OK
2006
Anne Konring Olesen, FIF Hillerød
Signe Søes, OK PAN
Chris Terkelsen, Farum OK
Claus Bloch, OK PAN
Rene Rokkjær, OK PAN
Ane Linde, OK PAN
Signe Klinting, FIF Hillerød
Christian Bobach, Silkeborg OK
Søren Bobach, Silkeborg OK
Maja Alm, OK HTF
Emil Folino, FIF Hillerød
Rasmus Djuurhus, FIF Hillerød
Line Stubberup, Odense OK
Ida Bobach, Silkeborg OK
Marie Hauerslev, OK PAN
Line Elgård Nielsen, OK Øst, Birkerød
Rasmus Thrane Hansen, Søllerød OK
Martin Laage Kragh, OK Roskilde
Kristoffer Sloth, Ålborg OK
Søren S. Sørensen, FIF Hillerød
2005
Anne Konring Olesen, FIF Hillerød
Chris Terkelsen, Farum OK
Carsten Jørgensen, TisvildeHegn OK
Rene Rokkjær, OK PAN
Christian Nielsen, Fåborg OK
Mikkel Lund, Fåborg OK
Troels Nielsen, Horsens OK
Zenia Mogensen, St. Binderup
Camilla Bergmann, Allerød OK
Signe Klinting, FIF Hillerød
Sørensen Lærke, OK Roskilde
Søren Bobach, Silkeborg OK
Mathiasen Asbjørn, Silkeborg OK
Rasmus Thrane Hansen, Søllerød OK
Fjellerup Kasper, FIF Hillerød
2004
Camilla Bergmann, Allerød OK
Anita S. Sørensen, FIF Hillerød
Zenia Mogensen, St. Binderup
Maja Alm, OK HTF
Andreas Olesen, FIF Hillerød
Rasmus Kragh, Skive AMOK
Søren Bobach, Silkeborg OK
Johan Berg, Odense OK
2003
Maja Alm, HTF
Christian Bobach, Silkeborg OK
Harald Hermanrud, Odense OK
Mette Hjerrild, OK Pan
Rico Mogensen, St. Binderup OK
Anders Konring Olesen, FIF Hillerød
Pernille Spangsberg, Odense OK
Line Søderlund, Farum OK
2002
Jeppe Borch, Silkeborg OK
Maja Bramming, Odense OK
Rasmus Djuurhuus, FIF Hillerød
Ole Grevang, Esbjerg OK
Mette Hjerrild, OK Pan
Karina Boen Knudsen, Horsens OK
Tue Lassen, Fåborg OK
Ane Linde, OK Pan
Emil Folino Nielsen, FIF Hillerød
Nicolaj Nielsen, Aalborg OK
Maria Konring Olesen, FIF Hillerød
Rune Olsen, Tisvilde OK
Rasmus Søes, Farum OK
Sofie Sørensen, Roskilde OK
Joanna Thomsen, Horsens OK
Sarah N. Thomsen, Horsens OK
2001
Jeppe Ruud Andersen, HSOK
Henriette Baun, Horsens OK
Jeppe Borch, Silkeborg OK
Maja Bramming, Odense OK
Christian Christensen, St. Binderup OK
Rasmus Djuurhuus, FIF Hillerød
Tue Lassen, Fåborg OK
Ane Linde, OK Pan
Gitte Mygind, OK Pan
Signe Søes, Farum OK
Michael Sørensen, OK Øst
Sofie Sørensen, Roskilde OK
2000
Ole Andersen, Herlufsholm
Christian Christensen, St. Binderup OK
Marie Filtenborg, Skive AMOK
Anne-Louise Gadsbøl, Esbjerg OK
Jacob Hansen, FIF Hillerød
Bjarne Knudsen, Fåborg OK
Karina Boen Knudsen, Horsens OK
Ann Dorthe Lisbygd, Herlufsholm
Gitte Mygind, OK Pan
Mikkel Mørck, HSOK
Toke Seir Novak, OK Gorm
1999
Anders Bank, Esbjerg OK
Jacob Grønnegaard, Farum OK
Christian Hansen, OK Djurs
Gry Johannsen, Silkeborg OK
Rikke Nygaard, HTF
Rikke Stamp, Odense OK
Rasmus Søes, Farum OK
Signe Søes, Farum OK
1998
Rie Baun Christensen, Farum OK
Lisa Hansen, FROS
Anne Jensen, Skagen OK
Henrik Jørgensen, Viborg OK
Christian Nielsen, Aalborg OK
Anne Konring Olesen, FIF Hillerød
Steen Piil, Svendborg OK
Bjarke Refslund, Skive AMOK
Stine Skammelsen, Silkeborg OK
Anders Søndergaard, Søllerød OK
1997
Esben Andersen, Farum OK
Gintas Bloze, Odense OK
Rie Baun Christensen, Farum OK
Tim Christoffersen, Horsens OK
Marie Filtenborg, Skive AMOK
Jacob Grønnegaard, Farum OK
Lisa Hansen, FROS
Jeremy Hollingberry, HSOK
Anne Jensen, Skagen OK
Anne Plenge Jensen, O 63
Søren Jensen, HSOK
Henrik Jørgensen, Viborg OK
Tanja Boen Knudsen, Horsens OK
Dennis Lisbygd, Herlufsholm
Rune Olsen, Søllerød OK
Jacob Petersen, Herning OK
Bjarke Refslund, Skive AMOK
Stine Skammelsen, Silkeborg OK
Thomas Skovenborg, Holstebro OK
1996
Merete Bigum, Farum OK
Christian Hansen, OK Djurs
Martin Hansen, Skagen OK
Helene Hausner, OK Øst
Jacob David Jensen, Skagen OK
Christian Nielsen, Aalborg OK
Anne Konring Olesen, FIF Hillerød
1995
Merete Bigum, Farum OK
Marianne Hansen, Skagen OK
Maria modler Høyer, Kolding OK
Jacob David Jensen, Skagen OK
Henrik Jørgensen, Viborg OK
Mette Kornvig, OK Pan
Troels Hjorth Lassen, Fåborg OK
Ulrik Lassen, Fåborg OK
Rune Monrad, Søllerød OK
Ebbe Møller Nielsen, OK Pan
Helle Piil, Svendborg OK
Ann Bille Simonsen, Roskilde OK
1994
Marlene Grøndahl, Søllerød OK
Christian Hansen, OK Djurs
Martin Hansen, Skagen OK
Helene Hausner, OK Øst
Marianne Husen, Farum OK
Charlotte Jacobsen, HTF
Mette Riis Jensen, Odense OK
Christian Nielsen, Aalborg OK
Rune Olsen, Søllerød OK
Søren Olsen, Søllerød OK
Jacob Physant, HTF
Betina Sjøberg, OK Øst
Stine Skammelsen, Silkeborg OK
Michael Sommer, OK Øst
1993
Merete Bigum, Farum OK
Pernille Brunstedt, OK Øst
Marianne Hansen, Skagen OK
Jacob David Jensen, Skagen OK
Troels Hjorth Lassen, Fåborg OK
Lars Lindstrøm, Ribe OK
Martin Munck, Søllerød OK
Troels Nielsen, Horsens OK
Torben Nørgaard, Søllerød OK
Line Olsen, HSOK
Ditte Møller Petersen, FROS
Dorthe Skovlyst, Fåborg OK
Christina Snedker, OK Djurs
1992
Jesper Damgaard, Holstebro OK
Christina Grøndahl, Søllerød OK
Peter Hansen, FIF Hillerød
Mads Ingvardsen, Holstebro OK
Thomas Jensen, Odense OK
Jesper M. Petersen, Kolding OK
Mette Plough, Ballerup OK
Mia Rasmussen, Sønderborg OK
Søren Schnack, OK Øst
Michael Sommer, OK Øst
Tea Trillingsgaard, OK Pan
1991
Katja Brunstedt, OK Øst
Peter Hansen, FIF Hillerød
Julian Hollingberry, HSOK
Maria modler Høyer, Svendborg OK
Carsten Gemmer Jensen, Ballerup OK
Carsten Jørgensen, OK Nord
Thomas Meyer, FIF Hillerød
Tenna Nørgaard, OK Pan
Søren Olsen, Søllerød OK
Lasse Pedersen, FROS
Dorthe Skovlyst, Fåborg OK
Christina Snedker, OK Djurs
1990
Inger Kemp Andersen, OK Pan
Katja Brunstedt, OK Øst
Morten Fenger-Grøn, Holstebro OK
Yvonne Fjordside, Holstebro OK
Thomas Jensen, Odense OK
Henrik Juul, Ballerup OK
Jakob Landsperg, HSOK
Randi Scheel, OK Pan
Dorthe Skovlyst, Fåborg OK
Claus Stallknecht, Ballerup OK
Pernille Vous, OK Pan
1989
Thomas Rex Christensen, Skagen OK
Thomas Hjerrild, OK Pan
Carsten Jørgensen, OK Nord
Karin Bering Larsen, OK Nord
Anja Malling, Randers OK
Jan Eg Petersen, Kolding OK
Tine Rasmussen, Roskilde OK
Torben Skovlyst, Fåborg OK
Jacob Ødum, OK Øst
1988
Inger Kemp Andersen, OK Pan
Thomas Hjerrild, OK Pan
Nicoline Lang, HSOK
Maja Mikkelsen, Snab
Niels Petersen, Roskilde OK
Mette Rønning, OK Øst
Lars Simonsen, FIF Hillerød
Susanne Thomsen, Snab
1987
Kent Hansen, Horsens OK
Søs Munch Hansen, OK 73
Thomas Hjerrild, OK Pan
Flemming Jørgensen, Snab
Karin Bering Larsen, OK Nord
Henrik Markvardsen, HSOK
Thomas Nielsen, Farum OK
Mette Rønning, OK Øst
Lars Simonsen, FIF Hillerød
1986
Stig Bjerregaard, SNIK
Thomas Hjerrild, OK Pan
Pablo Jensen, Farum OK
Thomas Nielsen, Farum OK
Helge Lang Pedersen, Farum OK
Mette Rønning, OK Øst
Ulrika Ørnhagen, Snab
1985
Pablo Jensen, Farum OK
Ole Lind, Ballerup OK
Allan Mogensen, Farum OK
Jess Rasmussen, Viborg OK
Rasmus Ødum, OK Øst